Ubytování v Domově pro seniory

UBYTOVÁNÍ

Celková kapacita našeho domova je 172 míst. Klienti mají možnost bydlet v jednolůžkových pokojích, dvoulůžkových pokojích, z nichž část je určena pro manželské dvojice, dále ve třílůžkových anebo čtyřlůžkových pokojích.

Pro zvýšení pocitu domova a pro uspokojování svých potřeb si mohou klienti vzít s sebou do svého nového domova drobný nábytek, televizi, rádio, ledničku, rychlovarnou konvici, počítač, obrázky na stěnu anebo další oblíbené předměty.

POKOJE

K obývání slouží dva třípatrové objekty: budova A a budova B, vybavené moderními bezpečnostními výtahy a spojené přízemní budovou.

Dva jednolůžkové pokoje mají zpravidla předsíni, společnou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Část jednolůžkových pokojů má samostatné příslušenství.

Některé pokoje, zpravidla vícelůžkové (především na oddělení C) jsou svojí dispozicí a vybavením, zahrnujícím například signalizační zařízení u lůžka, určeny spíše klientům, kteří potřebují zvýšenou ošetřovatelskou a zdravotní péči.

SPOLEČENSKÉ PROSTORY

V přízemní budově, která spojuje budovu A i B, se nachází kanceláře, ordinace praktického lékaře a provozní místnosti, jako například kuchyně, ale především společná jídelna, společenský sál s knihovnou a televizí.

V prostoru hlavního vchodu je recepce, prodejna potravin a internetová kavárna s koutkem pro telefonování prostřednictvím telefonních automatů. Na každém z pater je klubovna s kuřárnou, kuchyňka a  denní místnost, kde je možné sledovat televizi, přečíst knihu anebo jen tak posedět.

Ubytování v domově
se zvláštním režimem

Služba Domova Modřínová je poskytována v jednopatrové budově v areálu Domova, disponuje uzavřenou zahradou. Je přístupná z ulice Modřínová, nebo ze zahrady Domova.

V přízemí se nachází vstupní hala s lůžkovým výtahem, jeden jednolůžkový a dva dvoulůžkové pokoje. Nachází se zde rovněž zázemí kuchyně, společná jídelna, prostory pro aktivizaci, reminiscenční pokoj a bezbariérová toaleta.

V prvním patře budovy je vestibul s výtahem a pět dvoulůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní toaletu a koupelnu se sprchou. Jsou zařízeny účelným nábytkem. Klienti si mohou pokoje dovybavit drobnými osobními předměty (obrázky, fotografie, hodiny, lampička, TV apod.).

Finanční spoluúčast klienta

Podle zákona se úhrada platí za ubytování, stravu a dále za péči ve sjednaném rozsahu. Maximální výši úhrady za ubytování a stravu stanoví předpis (vyhl. č. 505/2006 Sb.). Úhrada za péči je zákonem stanovena ve výši příspěvku na péči. Úhrada nezahrnuje fakultativní služby. Minimální kapesné určuje zákon ve výši 15% příjmu/důchodu.

V souladu se zákonem předpokládáme spoluúčast rodinných příslušníků na úhradě nákladů v případech, kdy příjem klienta na úhradu nepostačuje. Zdravotní péče je poskytována za podmínek zdravotního pojištění smluvním praktickým lékařem formou zvláštní ambulantní péče. Ošetřovatelskou péči a rehabilitaci poskytují naši zaměstnanci.

Podívejte se jak to u nás vypadá