Ubytování

Celková kapacita našeho domova je 151 míst. Klienti mají možnost bydlet v jednolůžkových či dvoulůžkových pokojích, z nichž některé z pokojů lze uzpůsobit pro manželské dvojice.

Pro zvýšení pocitu domova a pro uspokojování svých potřeb si mohou klienti vzít s sebou do domova drobný nábytek, televizi, rádio, ledničku, rychlovarnou konvici, počítač, obrázky na stěnu anebo další oblíbené předměty.

Pokoje

K obývání slouží dva třípatrové objekty: budova A a budova B, vybavené moderními bezpečnostními výtahy a spojené přízemní budovou.

Dva jednolůžkové pokoje mají zpravidla předsíň, společnou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Část jednolůžkových pokojů má samostatné příslušenství.

Některé pokoje, zpravidla vícelůžkové (především na oddělení C) jsou svojí dispozicí a vybavením, zahrnujícím například signalizační zařízení u lůžka, určeny spíše klientům s vyšší mírou podpory.

Ostatní prostory

V přízemní budově, která spojuje budovu A i B, se nachází kanceláře, ordinace praktického lékaře a provozní místnosti, jako například kuchyně, ale především společná jídelna, společenský sál s knihovnou a televizí, kde se konají přednášky, koncerty anebo skupinové aktivity klientů a zároveň zde probíhají vzdělávací aktivity pro zaměstnance Domova.

V prostoru hlavního vchodu je recepce a internetová kavárna s koutkem pro telefonování prostřednictvím telefonních automatů. Na každém z pater je kuchyňka a  denní místnost, kde je možné sledovat televizi, přečíst knihu anebo jen tak posedět.

Možnosti spoluúčasti na úhradě klienta

Podle zákona se úhrada platí za ubytování, stravu a dále za péči ve sjednaném rozsahu. Maximální výši úhrady za ubytování a stravu stanoví předpis (vyhl. č. 505/2006 Sb.). Úhrada za péči je zákonem stanovena ve výši příspěvku na péči. Úhrada nezahrnuje fakultativní služby. Minimální kapesné určuje zákon ve výši 15% příjmu klienta. Zdravotní péče je poskytována za podmínek zdravotního pojištění smluvním praktickým lékařem formou zvláštní ambulantní péče. Ošetřovatelskou péči a rehabilitaci poskytují zdravotnický personál Domova.

Skip to content