domov pro seniory

Sunday, 21 January 1900
TOPlist

K obývání slouží dva třípatrové objekty: budova A a budova B, vybavené moderními bezpečnostními výtahy a spojené přízemní budovou, v které jsou kanceláře, ordinace praktického lékaře a provozní místnosti, jako například kuchyně, ale především společná jídelna, společenský sál s knihovnou a moderní plochou televizí. V prostoru hlavního vchodu je recepce, prodejna potravin a internetová kavárna s koutkem pro telefonování prostřednictvím telefonních automatů. Na každém z pater je klubovna s kuřárnou, kuchyňka a příjemná denní místnost, kde je možné sledovat televizi, přečíst knihu anebo jen tak posedět.

Dispozice budov A a B se nijak výrazně neliší, s výjimkou modernizace jednolůžkových pokojů, která proběhla zatím pouze v budově B. Rekonstruované pokoje jsou navrženy a vybaveny moderně se zvláštním zřetelem na potřeby seniorů. Na tyto rekonstruované pokoje jsou přednostně ubytováváni stávající klienti, kteří již pobývají v Domově delší dobu a o přestěhování na rekonstruovaný pokoj mají zájem.

Pro zvýšení pocitu domova a pro uspokojování svých potřeb si mohou klienti vzít s sebou do svého nového domova drobný nábytek, televizi, rádio, ledničku, rychlovarnou konvici, počítač, obrázky na stěnu anebo další oblíbené předměty. Dva jednolůžkové pokoje mají zpravidla předsíni, společnou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Část jednolůžkových pokojů má samostatné příslušenství.

 

Klienti mají možnost bydlet v jednolůžkových pokojích, dvoulůžkových pokojích, z nichž část je určena pro manželské dvojice, dále ve třílůžkových anebo čtyřlůžkových pokojích.

V budově A je umístěno oddělení "A", v budově B je umístěno oddělení "B" a "C". Některé pokoje, zpravidla vícelůžkové (především na oddělení C) jsou svojí dispozicí a vybavením, zahrnujícím například signalizační zařízení u lůžka, určeny spíše klientům, kteří potřebují zvýšenou ošetřovatelskou a zdravotní péči.   

 

Ceny za ubytování jsou uvedeny v ceníku služeb              

 

Půdorysy pokojů a jejich technické dispozice je možné uvidět na stránce dispozice pokojů (viz panel vpravo).

kapacita Domova

počet lůžek

jednolůžkové     116

manželské            16

vícelůžkové         40

celkem                   172